Size Uygun Tedaviyi Bulun

HAKKINDA

Kozan Devlet Hastanemiz 1975 yılında 50 Yataklı Tip Projeyle inşa edilmiş olup, şuan ki A ve B Bloklarıyla aynı yıl hizmete girmiştir. A ve B Bloklarımız Bodrum katla birlikte toplam 4 kattan ibaret olup 3260 m2 kapalı alana sahiptir. 1998 yılında hayırsever vatandaşımız Zeki PEHLİVAN tarafından hastanemiz bahçesinde başlatılan C Blok 2002 yılında Sağlık Bakanlığımıza devredilmiş olup inşaat 2006 yılında tamamlanmıştır. 2009 yılında bu binamız, doğu kısmı ve çekme katına çelik konstrüksiyon yapı ile büyütülmüş olup Ameliyathanemiz en üst katta yeni yerinde partikül arındırma cihazları ile donatılmış olup son teknoloji ile hizmet vermektedir. C Blok Binamızın zemin katında Acil Servisimiz bulunmakta olup burada sonradan inşa edilen alanda Ameliyathane için ayrı asansör hizmete sunulmuştur. 5 Odalı Ameliyathanemizde, Merkezi Sterilizasyon Hizmetimiz de konuşlandırılmış olup güvenli cerrahi uygulamalarımızı yapmaktayız. C Blok 4508m2 kapalı alana sahiptir.

Hastane Hizmet Kampüsümüz 41943 m2 olup, A ve B Blokların bulunduğu eski hizmet binamız, C Bloktaki yeni hizmet binamızın yanı sıra Jenaratör, Merkezi Oksijen Ünitesi, Kafeterya Teknik Hizmetler, Eğitim ve Toplantı Salonu, gibi birimlerimiz için zamanla yapılan yapıların tümüyle beraber toplam 9877 m2 kapalı alanla hizmet vermekteyiz.

Hastanemiz kurulduğu günden beri Kozan’ın yanı sıra coğrafi konumundan dolayı çevre ilçeler İmamoğlu, Aladağ, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli’nin sağlık hizmet yükünü taşımıştır. Ayrıca Kozan’ın coğrafi konumundan ve bölgedeki yayla turizmimden dolayı Ceyhan, Kadirli ilçelerinin bazı köylerinden gelen vatandaşlarımızın ve bölgedeki yayla turizminden dolayı Kayseri Develi ilçesine kadar vatandaşlarımıza kadar hizmet sunmaktadır. Kozan’ımızın ilçe merkezi ve köylerinin toplam nüfusu yaklaşık 130.000 olmasına rağmen 2011 yılında Hastanemizde 415574 poliklinik hizmeti verilmiştir. Yaklaşık 5000 ameliyat yapılmıştır. 11720 hasta yatarak tedavi hizmeti almıştır.

Bu hizmetlerimizi 46 uzman hekim, 9 pratisyen hekim, 11 diş hekimi olmak üzere toplam 483 personelimizin özverili hizmeti ile sunmaktayız.
Hastanemiz Bebek Dostu Hastane olup, Hastanemizde 2007 yılında Hekim Seçme Hakkı uygulaması da başlatılmıştır. 23 ayrı branşta poliklinik ve klinik hizmetleri verilmektedir.

CR ile güçlendirilen Görüntüleme Merkezimizde Poliklinik ve Acil Servis Radyoloji Ünitelerinde direk çekimler anında yapılmaktadır. Acil Servisimiz bünyesinde Tomografi Ünitesi kurulmuştur. Kemik Dansitometre ve Mamografi hizmet alımı yapılmıştır. Hastanemizde olmayan tek hizmet olan MR çekimleri Kurumlar arası Protokolle Adana Devlet Hastanesinde Hastanemiz servisi aracılığı ile yapılmaktadır.
Laboratuvar Ünitemizde Biyokimya, Hematoloji, Hormon, İdrar, Eliza ve Mikrobiyoloji Laboratuvarımız mevcut olup, hastanemizin artan hasta potansiyeline ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün politikasına bağlık olarak aile hekimlerinden gelen tetkik isteklerine de cevap verebilecek düzeyde cihaz ve personel düzenlemesi yakın bir zamanda yapılmıştır. Sonuçlarımız günlük olarak doğru, hızlı ve kaliteli bir şekilde sistem üzerinden hastanemiz hekimlerine ve aile hekimlerine sunulmaktadır.

Hastanemizde 2004 yılından itibaren Hemodiyaliz Hizmeti alınmakta olup Semt Polikliniğimizin yanında 13+1 yataklı olarak hizmet vermekteyiz. Polikliniklerdeki hasta yoğunluğundan dolayı Diş Polikliniğimiz de Semt Polikliniğine taşınmış olup kapasitesi artırılarak 9 poliklinik ve diş protez laboratuvarı ile hizmet sunmaktadır.

Sağlık Bakanlığımızın Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında verilen hizmetlerin tümü hastanemizde sunulmakta olup Evde Sağlık Birimi, Hasta Nakil Birimi, Hemodiyaliz Hastalarını Taşıma Servisi, Sosyal Hizmet Birimi, Hasta Hakları Birimi, Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimleri bunlardan bazılarıdır.
Kozan Devlet Hastanemizde “Sağlığınız Bizim İçin Önemlidir” sloganıyla insanımıza 7 gün 24 saat aralıksız, kesintisiz, güvenilir, ulaşılabilir, kaliteli ve güler yüzlü sağlık hizmeti sunuyoruz.

 • Adres

  Karacaoğlan Mahallesi feke caddesi No:1/150

  Kozan - Adana

 • Telefon

  +90(322)515 83 06

 • Faks

  +90(322)515 82 65

 • E-posta

  kozan@kozandh.gov.tr

 • Web Site

  http://kozandh.saglik.gov.tr/

 • Diller

  Türkçe

×